Početnici: Zvaničnici ekonomista upute

U svakoj organizaciji, stručnjak mora jasno znati zahtjeve primijeniti na njega. Ekonomska aktivnost uključuje optimizaciju raspoloživih resursa u preduzeću, pronalaženja načina za poboljšanje efikasnosti rada i još mnogo toga. S tim u vezi, radnik mora jasno znati zvaničnici ekonomista uputstva. Ovo se posebno odnosi na mlade profesionalce koji tek počinju karijera u tom pravcu. Ova publikacija će im pomoći da razumiju osnovne aspekte.

Video: IT Karijera, Dio 4 - kako pisati IT - životopis, česte greške u sažetku ITshnika

Zvaničnici ekonomista instrukcije

opisa posla ekonomista: Opći zahtjevi

1. ekonomista - ekspert koji mogu biti zaposleni ili odbaciti samo po nalogu rukovodioca organizacije.

2. član osoblja može biti imenovan na post:

  • ekonomista I kategorija. Oni postaju stručnjak sa diplomom visokog ekonomskog obrazovanja i radnog iskustva u struci;
  • ekonomista II kategorije može biti onaj koji ne samo da će biti relevantno obrazovanje i radno iskustvo kao ekonomista, ali i aktivnosti rada u drugim stručnim i tehničkim pozicijama određenog broja godina;
  • ekonomista imenuje osoba koja ima diplomu višeg ekonomsko obrazovanje. Za njega ne zahtijeva staža. Prema stručnjak može biti onaj koji ima stručno obrazovanje, ali to bi trebalo raditi kao tehničar I kategorija određeni broj godina.

3. U nedostatku ekonomista njegove odgovornosti dodijeljen zamjenika.

4. Za stručnjak vodio:

  • propisima i metodološke preporuke o izvršenim aktivnostima;
  • povelji organizacije;
  • naredbe i direktive nadređenih;
  • načela propisima o radu;
  • smatra opisu posla.

Zvaničnici ekonomista upute: potrebno znanje

Specijalista mora znati zakone, propise, relevantne informacije o planiranju, analize i računovodstva društva, načela poslovnih planova, planiranje i računovodstvene dokumentacije, rokove i izvještavanje algoritam, postupak za formiranje standarda različitih vrsta troškova (materijalnu, finansijsku, rada). Ekonomista treba znati načine ekonomske analize, definicija isplativost potrebne inovacije, promjene u organizaciji rada i još mnogo toga.

opis posla glavnog ekonomiste

Zvaničnici ekonomista instrukcije: uloge i odgovornosti

Do funkcionalne aktivnosti stručnog sadrži:

1. Rad na ekonomske aktivnosti organizacije.

Video: Tipičan dan ekonomista

2. Učešće u istraživanju tržišta.

3. Analiza proizvodnih aktivnosti organizacije.

4. Rad sa izvještajima.

Ekonomista odgovornosti:

Video: Opis posla za 8 dana, najlakši način

1. Održati ekonomske aktivnosti kompanije, čija je svrha - efikasnost rasta, profitabilnost i kvaliteta proizvoda, razvoj novih proizvoda, optimizaciji resursa.

2. Priprema podataka za poslovno planiranje.

3. Doing proračuna za različite vrste troškova koji su potrebni za proizvodnju i plasman proizvoda: materijala, rada i finansijski.

4. Provođenje ekonomske analize ekonomske aktivnosti, identifikaciju rezervi i gubitak proizvodnje, razvoj mjera za smanjenje troškova, troškovi neproizvodnih.

5. Evaluacija ekonomske efikasnosti organizacije rada, inovacije i proizvode.

6. Priprema izjave u potrebnom vremenu.

Video: Intervju sa računovođa (za početnike). Dio 3.

7. Kontrola nad izvršenjem potrebnih zadataka.

8. Registracija materijala za zaključivanje ugovora u privredi, nadzor nad uslovima odgovarajućih obaveza.

9. The Economist učestvuje u izradi raznih planova za svoj rad.

10. Obavlja poslove vezane za formiranje, održavanje i čuvanje baze ekonomskih informacija.

Video: Kompanija Axiom drži jedan seminar za ekonomiste i računovođe kompanija

Opis posla glavni ekonomista se razlikuje po tome što je dužan da ispita pojedinačnih nastavnih materijala koji se odnose na njegov rad, kao i na postojeće istraživanje i razvoj. Ova osoba treba biti drugačiji studije izvodljivosti, sažetke, mišljenja, reference.

Opis posla glavni ekonomista se zasniva na naučnim, ekonomskih i organizacionih i ekonomske podrške, pravac odgovarajućih poslovnih jedinica za izradu poslovnih projekata, raditi na podizanju razumnost ekonomskih pokazatelja, razvoj nastavnih materijala na tehničke i ekonomske odjela za planiranje preduzeća. Glavni ekonomista interakciju sa Državnog trezora o finansiranju i distribuciju sredstava iz budžeta, provodi sveobuhvatne ekonomske analize, odgovoran za povećanje nivoa znanja zaposlenih.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

WikiEnx.com
Ljepota Putujući Zdravlje Veze Dom i porodica Intelektualni razvoj Prostota Hrane i pića Umjetnost i zabava Posao Formacija Marketing Vijesti i društvo