Evgeny Romanov - izuzetan modernog ruskog šahista

Popularnost jedne od najstarijih u svijetu igara - šah - svaki dan povećava. Ako se svjetlo pojavi novi čudo, koji je lako porazi iskusnih igrača - to je događaj od globalnog značaja. To je tako nevjerojatno talentirani klinac je nekada bio, sada već poznati velemajstor Evgeny Romanov.

rane karijere

Jevgenij Romanov je rođen u Kalinjingradu. A sretan događaj u porodici budućnosti zvezda bila 2 Novembar 1988. Od samog ranog djetinjstva, dječak je počeo da prisustvuju poglavlje šah s prvim časovima pokazao izuzetan sposobnost.

Ruski šahista Evgeny Romanov

Kao što znate, poboljšana kvaliteta igra šah je nemoguće bez stalnog prakse i učešće u ozbiljnim turnirima uz visok nivo konkurencije. To je razlog zašto je mladić počeo da igra u prvenstvu grada, a zatim na području savezne konkurencije i nacionalnom nivou. Uspješnih nastupa dozvoljeno Eugene osvojiti pravo da učestvuje na Svjetskom i Evropskom prvenstvu. Osim toga, on je osvojio mnoge prestižne titule.

Godine 1998. je došao prvi veliki uspjeh - na Svjetskom prvenstvu u kategoriji dječaka do 10 godina je osvojio Jevgenij Romanov. Šah je u međuvremenu postao ne samo hobi za njega, i ovu profesiju.

Prvi šah škola

Poznati ruski igrač Jevgenij Romanov svoje prve korake na putu do velikih dostignuća u redovnom junior sport škola u Kalinjingradu. Ove obrazovne institucije dopunske nastave ima dugu povijest i doprinijeli profesionalni razvoj mnogih talentovanih igrača. Evgeny Romanov je jedan od najuspješnijih svojih diplomanata, koji je s pravom ponosna škole.

Evgeny Romanov konkurencija

sa raspoređen pristranost sportska škola je osnovana 1975. godine. upalilo je poznati trener SSSR-a u narednih deset godina: Alexander Malevinsky, Oleg Dementyev Nikolay Gerasimov, Natalie Wilde i drugi. Zbog studija na obrazovne ustanove u svijetu šaha Olympus uzdigao i drugi velemajstori. Prije tri godine, škole pridružio škole ruskih bilijar. Sada je uključeno više od 750 sportista, sa oko 650 od njih - igrača.

trener

Kao što znate, u sportu je teško i teško postići rezultate bez talentovanog trenera koji mogu dovesti igrače na novu razinu, zna što je potrebno za daljnji profesionalni razvoj. Evgeny Romanov, možda neće biti u mogućnosti doći do takve visine bez dobrog mentora. Takva osoba Valery Popov. Ovo šah - brat Eugene. On je dobio titulu velemajstora 1999. godine. Popov, poznat javnosti kao vice-prvak Evrope u igri brzine šah kao švedski prvak u timu i uspješnosti poslovanja u drugim međunarodnim turnirima.

To je bio pod vodstvom profesionalnog trenera Evgeny Romanov došao sljedeće šah uspjeha: pobjeda u Rusiji i svjetsko prvenstvo 1998. godine, prvo mjesto na Evropskom prvenstvu (2000. i 2002.). Nakon toga Romanov je radio sa drugim stručnjacima koji su dali značajan doprinos razvoju svoje sportske karijere.

Eugene Chess romani

dostignuća

Možda ne postoji takva turnira, koji neće učestvovati Evgeny Romanov. Takmičenja u svom životu najviše su raznovrsne: od polja prvenstva na Svjetsko prvenstvo i Europa. Treba napomenuti dobre rezultate igrač i mnoštvo naslova, nosioci što je.

Evgeny Romanov

Pored navedenog pobjede 1998. godine u Rusiji i Svjetskom prvenstvu, kao i naslov od najjačih šahista u Europi u svojoj starosnoj kategoriji, sportista ima niz drugih velikih dostignuća. Na primjer, u 2005. godini Romanov osvojio je GM turnir pod nazivom "Baltic kup". Već dvije godine kasnije šahista zauzeo treće mjesto u spomen Arkhipov. Ne treba zaboraviti činjenicu da je kao student, u periodu 2007-2008. GM osvaja dva velika turnira - prvenstva Rusije, a završna faza Kup zemlje među mladima. Još jedno važno postignuće u 2008. godini bila je pobjeda u Euroorient majstora Edition.

romana Jevgenij

Postalo je prilično uspješna za Evgenia Romanova 2010. godine. Tada je taj igrač je osvojio nekoliko nagrada na Petersburg prvenstvu St., tim turnir na nacionalnom nivou, kao i superiornost naše države.

Media Player

Novine i razne novosti web portala ne samo pisati o dostignućima velemajstora. Evgeny Romanov je kandidat za vrh mjesta u svakoj disciplini u kojoj je uključen. Stoga, novinari pažljivo prate rezultate igrač.

Prvi note njegova dostignuća bili kao dijete, kada je Eugene bio deset trijumfalno osvojio je na Svjetskom prvenstvu u njegovom starosnoj kategoriji. U jednom od novina Kalinjingrad, rodnom šah, bilo je poruku na sjajan nastupima mladih talenata na prestižnom turniru u Nici. U to vrijeme, Romanov je imao samo 19 godina, ali on je već bio poznat u svijetu šaha snagom svoje igre i osvojio veliki broj naslova.

Trenutni položaj igrača

Već dugi niz godina, snagu šahista igre se procjenjuje zbog FIDE rejting - međunarodnim pokazateljima, prema kojem je sportista drugu titulu se može dodijeliti. Ona ima najbolje velemajstora u Rusiji i svijetu rang preko 2.600 poena. Evgeny Romanov je dugo bio u stanju da prelazi ovu cifru. Danas je figura u klasičnom šahu na Rusa drži na oko 2617 (2549 - Rapid Chess, 2518 - igra u Blitz).

Važno je napomenuti da se sa svakom novom konkurencijom ocjene igrača menja u zavisnosti od uspjeha svoje nastupe. Ako izgubite protivnika sa mnogo niži indeks, šahista može izgubiti veliku količinu bodove, a ako osvojim - naprotiv, dodao je.