Larisa Ilchenko: biografiju i karijeru

Larisa Ilchenko - legendarni ruski plivač. To je jedan od najvažnijih uređen i najpopularnijih sportaša Ruske Federacije.

Larisa Ilchenko: biografija

Legendarni plivač rođen je u jesen 1988. godine u gradu Volgograd. Od malih nogu bilo je jasno da će biti sportaš, jer je odrastao vrlo aktivna dijete. Roditelji budućnosti olimpijski prvak već u dobi od četiri i joj je dao na plivanje. Nakon toga Larisa Ilchenko, plivanje za koji je smisao života, da studiraju na sportskoj školi, gdje će biti prvi trener Aleksandar Ivanov.

U 2003. godini, djevojka je poslao sportu takmičenje i osvaja svoju prvu veliku nagradu. U istoj godini, postaje stranka ruskog prvenstva među juniorima i osvajanje neke medalje tamo.

U četrnaest godina djevojka je već majstor sporta, ukazuje na to da plivači potencijal. Dvije godine kasnije, kada je imala samo šesnaest godina, postavši gospodar sportova međunarodne klase i osvaja Svjetsko prvenstvo u Dubaiju. Opšte je prihvaćeno da je nakon ove pobjede, započeo svoju profesionalnu karijeru djevojka. U stvari, to je počela nešto ranije.

larisa Ilchenko

profesionalna karijera

U 2004. godini, Larisa Ilchenko fotografija koje možete vidjeti u članku, dobio zlatnu medalju za pobjedu u relej na državnom prvenstvu. Kasnije, to će dostaviti naslov ruskih prvaka u plivanju u otvorenim vodama.

U 2005. godini, plivač ponovo uspješno sudjeluje u prvenstvu Rusije, ali je glavni ostvarenje postane pobjedu u Svjetskom kupu u Montrealu.

Par se očekuje, ali 2006 se ispostavilo jako uspješan za Ilchenko. Ona je bila u stanju da osvoji dvije zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u Napulju. Osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj, on je uspio da postane vlasnik zlata u ruskom prvenstvu. Još jedno dostignuće u 2006. - postaje za najboljeg sportistu plivač planeta u otvorenim vodama. U naredne dvije godine, ona će ponovo dobiti ovu nagradu.

U 2007. godini Larisa Ilchenko ponovo osvaja na Svjetskom prvenstvu u Melburnu i osvajanje samo dva zlata: prvi - na udaljenosti od pet kilometara, a drugi - na udaljenosti od deset kilometara. U prvenstvu zemlje još jednom osvojiti nekoliko zlatnih medalja i jednu bronzanu.

2008 će biti vrlo zauzet godinu za mlade sportaše, prvenstveno zbog Olimpijade u Pekingu. Pored djevojka Olimpijskih igara od dvadeset i osvaja dvije zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u Sevilji, srebrnu medalju na državnom prvenstvu i zlato na Svetskom prvenstvu.

Larisa Ilchenko slike

Olimpijske igre

U vrijeme Larissa konkurencije to je imao samo dvadeset godina. Onda Ilchenko je bio jedan od najjačih plivača na svijetu. S obzirom na svoj učinak u posljednjih nekoliko godina, on je bio jedan od glavnih kandidata za pobjedu u dugom vodu. Na kraju ono što se dogodilo, na udaljenosti od deset kilometara Larissa osvojio zlatnu medalju. Nakon primanja nagrade, postala je prvi ruski sportaš koji je to uradio.

Za uspješno ponašanje Olimpijadu Ilchenko osvojio države nagradu - Orden prijateljstva.

Nakon ljetne igre je postala legenda ruskog plovidbe. Par je uspio ostvariti one visine, koji je osvojio plivač do dvadeset godina.

Važno je napomenuti da će u narednoj godini sportaš ponovo otišao na Svjetsko prvenstvo, ali je uspeo da osvoji samo srebro. Svetsko prvenstvo održano je u Rimu.

Larisa Ilchenko plivanje

Privatni život legendarnog sportiste

U 2012. godini, Larisa Ilchenko udala plivač Sergej Perunina. Sergey osvojila srebro na svjetskom prvenstvu 2010. godine i zlata u kontinentalnom takmičenju u Budimpešti. Mladi ljudi su poznavali od devet godina, ali nikada se sumnja da je njihova sudbina može spojiti.

U 2009. godini, sportisti počeo da se zabavlja, i trajao je sve do 2012. godine, kada je odlučeno da se legalizuje brak. Svečane događaj desio u kasno ljeto. Odmah nakon vjenčanja, sportisti odlazi na putovanje u Dominikansku Republiku. Putovanje je poklon prijateljima, koji Larisa pamti nježno na ovaj dan.

Nakon vjenčanja, Larisa Ilchenko rodila kćerku. Žena po imenu Marija, a ona je bila prvo dijete u porodici kupača.

Porodica živi u svom rodnom Volgograd. Larisa i Sergej su posvećeni trenirati mladih sportista u jednom od lokalnih sportskih objekata.

Larisa Ilchenko biografija

Nagrade i dostignuća sportistkinja

Uprkos njegovoj mladosti, Larisa Ilchenko uspeo da osvoji brojne nagrade. Njena kolekcija je ne samo medalje od konkurencije, ali i mnogo ličnih priznanja. Prema mnogim sportovima analitičari i statističari, ona je postala jedna od najuspješnijih sportista dvadeset i prvom stoljeću.

U istoriji Rusija to je jedini plivač koji je uspio osvojiti osam puta na svjetskom prvenstvu. Možda ta brojka ćemo morati da se poveća, ali dvadeset dva, djevojčica je počela da zdravstvene probleme koji je primorao da se zaustavi nastupiti na profesionalnom nivou. Uprkos tome, Ilchenko dao kupanje skoro osamnaest godina, i to je dostojan poštovanja i pohvale.

Plivač je višestruki pobjednik i osvajač medalje na državnom nivou takmičenja: olimpijski prvak 2008. godine, višestruki dobitnik evropskih i svjetskih prvenstava.

Među državnih nagrada može naglasiti gore navedenog reda Prijateljstvo, dobila nakon Pekinga.

Najvažniji ostvarenje njegovih Larisa kaže da je njeno ime Turnir kupanje u otvorenim vodama je imenovan.

Ne možete ignorirati činjenicu da je djevojka bila 16 godina postao je Poštovani master sporta Ruske Federacije.

Larisa Ilchenko u braku

Kratak opis osobe

Larisa Ilchenko - jedan od najuspješnijih plivača u istoriji post-sovjetske Rusije. Karijeru je počeo rano, ali zbog ozljede je prisilio da obustavi. Ona je voljena majka i supruga. Navedene u klubu CSKA rade i povremeno nastupa na takmičenjima grada, regionalnom i državnom nivou.

Hvala na uspjeh godina izražava svoj prvi trener Aleksandar Ivanov i Vladimir Zakharov koji radi s njom u posljednjih nekoliko godina.